HeimAndre tenesterKontakt oss

Kontakt oss

Fedje kommune sitt hovudnummer er 56165100 og epost er postmottak@fedje.kommune.no

Fedje kommunehus har postadresse Stormarkvegen 49, 5947 FEDJE.

Over vegen finn du sørviskontor, på adressa Kalvedalen 1.

Sørviskontoret er ope mellom 8.30 og 15 mandag til fredag!

Treng du å få tak i nokon ved ei bestemt eining eller etat? Trykk på trekkspill-menyen for oversyn.

Administrasjon og kommunehus

Stian Herøy Ordførar

56 16 51 12 / 99 43 15 20 

stian.heroy@fedje.kommune.no

 

Gjermund Hagesæter Rådmann

56 16 51 06 / 93 42 06 79 

gjermund.hageseter@fedje.kommune.no

 

Dagrun Gunnarson Personalsjef og leiar fellestenester

56 16 51 07

dagrun.gunnarson@fedje.kommune.no

 

Signe Råheim Konsulent personal og arkiv

56 16 51 01

signe.raheim@fedje.kommune.no

 

Kristin Handeland Rådgjevar administrasjon

56 16 51 18

kristin.handeland@fedje.kommune.no

 

Økonomi

Bjarte Villanger Økonomisjef

56 16 51 04 / 99 24 46 11

bjarte.villanger@fedje.kommune.no

 

Beate Ophaug Økonomimedarbeidar/ lønn

56 16 51 03

beate.hop.ophaug@fedje.kommune.no

Teknisk avdeling

Øyvind Tolleshaug Teknisk sjef

56 16 51 13

oyvind.tolleshaug@fedje.kommune.no

 

Jan Torry J. Sande Samfunnsplanleggar

56 16 51 08

jan.torry.jenset.sande@fedje.kommune.no

 

Kultur

Tord Marøy Kulturskulerektor

56165114 /90 19 87 64

E-post: tord.ivar.maroy@fedje.kommune.no. 

 

Hildegunn Dale Bibliotekssjef

56 16 51 11

hildegunn.dale@fedje.kommune.no / biblioteket@fedje.kommune.no

 

Andrea Waage Kommunikasjonsrådgjevar  

56 16 51 09 / 97 64 64 20

andrea.waage@fedje.kommune.no

Helse og omsorg

Annika Tvedt Villanger Helse- og Omsorgssjef

56 16 51 16 / 45 41 69 56

annika.tvedt.villanger@fedje.kommune.no

 

Odd Arild Ågedal Kommuneoverlege

56 16 40 31

odd.arild.agedal@fedje.kommune.no

 

Kristine Borgemyr Kommunelege

56 16 40 31

kristine.borgemyr@fedje.kommune.no

 

Yngve Kiserud Kommunelege

56 16 40 31

yngve.kiserud@fedje.kommune.no

 

Kjersti Torstensen Helsesjukepleiar

56 16 51 17 / 40 80 27 56

kjersti.nilsen.torstensen@austrheim.kommune.no

 

Kristin Aase Fysioterapeut

56 16 51 52 / 40 43 84 94 

kristin.aase@fedje.kommune.no

 

Anita H. Villanger Miljøterapeut psykisk helse

56 16 51 15

anita.hatlem.villanger@fedje.kommune.no

 

Sandra Herøy Ruskonsulent

48 48 09 27

sandra.heroy@fedje.kommune.no

 

Sissel Marøy Jordmor

56 16 82 00

 

Ingrid Hjertaas Psykolog

96 62 55 95  

 

Tannlege: Hordaland Fylkekommune har avslutta tannhelsetilbod et frå klinikken på Fedje med verknad frå 01.07.2016. Dei som har rett til offentleg tannhelsetenest e må venda seg til tannklinikken på Lindås 56 36 02 17

 

Fedje sjukeheim

 

Hovudnummer Fedje sjukeheim 56 16 51 40

 

Nadine Gutte-Preusse Pleie- og omsorgsleiar

56 16 51 42

nadine.guttepreusse@fedje.kommune.no

 

Astrid Øksnes Avdelingssjukepleiar

56 16 51 41

astrid.stenholt.oksnes@fedje.kommune.no

Fedje skule

Hovudnummer Fedje skule 56 16 51 20/ 966 25 266

SFO Fedje skule 945 06 766

 

Mona Vabø Rektor

56 16 51 21 

mona.vabo@fedje.kommune.no

 

Stine S. Nordby Ass.rektor og rådgjevar

56 16 51 23 

stine.nordby@fedje.kommune.no

 

Team 1 1.-4.klasse: 56 16 51 31

Team 2 5.-7.klasse: 56 16 51 29

Team 3 8.-10. klasse: 56 16 51 27

Pauserom Fedje skule: 56 16 51 28

Trådlaus Fedje skule: 56 16 51 26

Bassenget Fedje skule: 56 16 51 33

Fleirbrukshallen Fedje kommune: 56 16 51 56

 

Fedje barnehage

Hovudnummer Barnehagen 56 16 51 36

 

Stine Waage Barnehagestyrar

56 16 51 35

stine.waage@fedje.kommune.no

 

Pauserom Barnehagen 56 16 51 37

Trådlaus Barnehagen 56 16 51 38 / 47 45 15 61

 

Diverse

Lensmann Nordhordland lensmannsdistrikt

56 16 83 50 / 02800

 

Øyvind Tolleshaug Brannsjef

56 16 51 13 / 45 26 15 02

oyvind.tolleshaug@fedje.kommune.no

 

NAV Sosiale tenester 55 55 33 33

 

Fagforbundet HTV Elin Øien

Unio HTV Yaroslav Borisov

Delta HTV Ilka Verhofstad

Sykepleierforbundet HTV Inger Herbst Nordland

 

 

Vaktelefonar

Ved brann: ring 110, sei kven du er og kor du ringer frå.

Ved akutt sjukdom: ring 113

Legevakt: Tlf 116117

Då kjem du anten til vårt lokale legevaktkontor eller til Nordhordland legevakt.

Vil du ringa direkte til Nordhordland legevakt, må du ringa felles nasjonalt legevaktnummer:

116117.

 

Teknisk vakttelefon: Tlf. 56 16 51 69

Dette telefonnummeret kan kun nyttast i helgene.

Elles i veka må du nytta kommunen sitt ordinære nummer: 56 16 51 00

 


Sist oppdatert: 12.01.2022
Publisert: 31.10.2018